Broušení nožů z damascenské oceli

Broušení nožů z damašku, nebo damasku, damaškové, damaskové,  damascenské oceli.

Zavolejte nám na tel. číslo 730 981 872 , rádi Vám odpovíme na Vaše dotazy a přání.

Jsme tu pro Vás. Zavolejte nám

 

Lovecký nůž z damascenské oceli po nabroušení.

Lovecký nůž z damascenské oceli.

Nůž z damascenské oceli po obnově ostří.

Nůž z damascenské oceli po obnově ostří. Detail čepele nože.

Detail čepele nože.

Detail čepele nože z damascenské oceli.

Nůž z damascenské oceli celkový pohled.

Nůž z damascenské oceli  po nabroušení celkový pohled.

 

 

Lovecký nůž z damascenské oceli po nabroušení.  Zbývá ještě doleštit mosazné části střenky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nože s damascenské oceli po nabroušení

Pořizovací cena těchto nožů je kolem 9.000,- Kč.  (I když délka čepele u obou nožů  není nijak závratná u menšího nože přibližně 14 cm u druhého nože kolem 18 cm).  Jak poznat,  že nože jsou vyrobené z damašku a nejedná se o pouhou napodobeninu.  První ukazatel je cena.  Není možné nabízet nože z damašku za cenu nižší než je cena polotovaru (damascenské oceli) například pokud někdo nabízí nuž za cenu např. 1200,-  je to už podezřelé. Druhý ukazatel podle kterého se pozná originál damašková ocel je struktura linie  kovu.  Nože z damašku jsou kované,  proto na čepeli nože jsou patrné linie kovu již od samého začátku ostří. V místě kovaní jsou linie kovu silně zhuštěné, přesto jsou patrné.  Zajímavé je,  že u levných nožů z damašku linie kovu není patrná od samého začátku ostří.  Na dalších fotografiích jsou patrné linie kovu již od samého začátku ostří.  Pro lepší představu jsem zde umístil odkaz na video,  kde je perfektně vidět,  jak takový nůž má vypadat. 

Při broušení nožů z damascenské oceli postupuji stejně jako u klasických nožů  jen úhel ostří  je kolem 18° menší úhel nenastavuji.  Samozřejmě na požádání jsem schopen úhel broušení  zmenšit třeba na 15°. Vzhledem k tomu že,  u nožů z damascenské oceli je důležitý také vzhled nože,  proto volím úhel 18°,  abych nepoškodil broušením linie  oceli.  Na dalších fotografiích jsou patrné linie oceli které jsou charakteristické u nožů z damascenské oceli.

 

Detail čepele nože s damaškové oceli

Detail kovaného nože z damascenské oceli také zde jsou vidět linii kovu.

Detail kovaného nože s damascensé oceli před broušením

Detailu čepele kovaného nože z damašku před broušením.

 

Detail čepele nože s damaškové oceli

Na této fotografii jsou již patrné linie damascenské oceli.  Zajímavé je , že každý nůž vyrobený z damascenské oceli je originál.  Každý nůž má jinou strukturu kovu. Tyto nože mají své logo Damascus stel a jsou zhotoveny v Japonsku.

Translate »